Noon Restaurant
  • By bildesis
  • / 2019-02-25

Türkiye’nin en popüler tatil yeri, tabiri caizse St. Tropez’si kuşkusuz Bodrum’dur. Bana göre hem doğal güzellikleri, tertemiz lacivert denizi ve birbirinden güzel plajlarıyla, hem de mekanların çeşitliliği, lezzeti, eğlencesi, servis ve hizmet kalitesi açısından dünyaca ünlü tatil beldelerinden on gömlek üstündür. Keşke bir St Tropez, Ibiza, Mykonos kadar değeri bilinse de kaliteli yabancı turist çeken dünya jet setinin uğrak yeri olabilse…”

Antik çağlarda tarihin babası sayılan Heredot’un, Osmanlı dönemindeyse Kaptan-ı Derya Turgut Reis’in şehriymiş Bodrum. Bir dönem cezalandırılmak istenenler için sürgün yeri bile olmuş. Geçmişin bu küçük balıkçı ve süngerci kasabasını Halikarnas Balıkçısı, Neyzen Tevfik ve Zeki Müren isimleriyle özdeşleştirmişizdir.

Bodrum’dan en son gelişmeler:

Bodrum Türkbükü’nün dinamiğini tutan gece kulübü Sess Türkbükü sekiz senedir Bodrum’un en çok tutulan ve en eğlenceli mekanı olmaya devam ediyor.

Anadolu Mutfağı’nın İstanbul’daki en iyi temsilcilerinden biri olan Kaşıbeyaz bu yaz sezonunda Bodrum Bitez’de yeni bir şube açtı. Kaşıbeyaz Bodrum’un doğayla bütünleşen harika bir konsepti var. Rengarenk çiçeklerle, bin yıllık anıt ağaçlar, uzak doğudan getirilen muz ağaçları ve türlü türlü özel bitki, yeşillik ve ağaçlarla bezenmiş bahçesinde keyifle yemek yiyorsunuz.. Eskiden Bağ Bahçe olan mekan bu yıl Kaşıbeyaz’a ev sahipliği yapıyor. Botanik bir restoran desem yeridir… Lezzetler şahane her zaman olduğu gibi.. Fiyatlar da İstanbul ile aynı. Ayrıca hafta içi her gün serpme, hafta sonu açık büfe kahvaltı sunuyorlar.

Yalıkavak Marina’da yer alan Japon restoranı Zuma, etçi Nusret, kebapçı Köşebaşı, bu sezon açılan dünyaca meşhur Pan Asian mutfağı Novikov Restaurant ve Bodrum’un simgesi haline gelen Balıkçı Sait en havalı, en pahalı ve en sevilen restoranlar arasında yerini alıyor. Hepsinin ortak özelliği nefis gün batımı manzarası…

Türkiye’ye bu sene giriş yapan Novikov Restaurant hakkında biraz detay vermek istiyorum: Daha önce Londra’da tanıştığım ve çok sevdiğim dünyaca ünlü Novikov Restoranları’nın ortak özelliği, dünyanın her yerinden gelen taze balık ve kabuklu deniz ürünlerinin sergilendiği dolaptan seçeceğiniz ürünün, restoranın açık mutfağında istediğiniz şekilde pişirilmesi… İtalyan mutfağı kısmı da var yurt dışı şubelerinde. Yakında Bodrum şubesine de gelecek. Bodrum’un en yeni mekanı. Yemekler çok başarılı.

Yalıkavak Marina’nın değerine değer katan mekanlardan biri de Fenix’tir bana göre. Dekorasyonu, ambiyansı, konumu, yemekleri, eğlencesi, herşeyiyle süper. Artık bir klasik oldu.

Fenix mekanında bu yaz eğlence mekanı Angie Popup’a yer verdi. Ben gittiğimde sahnede Bengü Beker vardı. Tam anlamıyla fırtına estirdi. Çok eğlendik. Her türden şarkıyı çok güzel söylüyor, sesi harika, sahnesi çok iyiydi. Bodrum önerileri arasına alalım. Özellikle de Bengü Beker’i nerede yakalarsanız dinleyin derim.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

×